VII – Bez slitování

 

        Jaderné střely už nepatřily zrovna k nejmodernějším a nejúčinnějším zbraním v Galaxii, ovšem Ascendalové nic moc lepšího neměli, jejich technika byla přibližně na pozemské úrovni, jenom už uměli na rozdíl od Pozemšťanů cestovat rychleji než světlo. Střela vybuchla poměrně dost daleko od Persiho a Suzanne na to, aby při absenci atmosféry jejich subkompaktní lodi nějak poškodila tlaková vlna. Byli ale dost daleko na to, aby je jejich štíty ochránily před radiací?

 

        K Mjölniru dorazil Persi. I on měl v helmě nablito a táhl Suzannino GXRS v závěsu a za chvíli přinesl její bezvládné tělo dovnitř. Jören se k ní okamžitě vrhnul a spolu jí dostali ze skafandru a podali protiradiační léky.

 

        Dostala pořádnou dávku záření a byla na tom hodně špatně. Od radiace popálená a zčernalá a místy se jí odlupovala kůže. Mělce dýchala. Upoutali jí na lůžko a Jören jí hladil zápěstí a ona na chvíli přišla k sobě.

        „Promiň“ šeptala. „Odpusť mi, chtěla jsem s tebou strávit víc času, než teď mám. Mnohem víc.“ Z přivřených očí se jí řinuly slzy. „Musíš do mé garáže. Slib mi, že půjdeš do mé garáže.“

        Jören jí to slíbil a ona znovu ztratila vědomí.

        „Stázový box, rychle!“

        Jören se otočil a chtěl začít oživovat stázi. Persi ho zadržel a objal kolem ramen.

        „Nech jí jít, brácho. Nech jí odejít na druhou stranu za jejími předky. Nevíš, co stáze může způsobit, když je mezi dvěma světy.“

 

        Jören přitiskl obličej na její hruď, hladil po tváři a poslouchal, jak srdce zpomaluje, až se zastavilo úplně. Chvíli jí bez dechu objímal a pak vstal, otřel si oči, došel si pro svůj prastarý meč z modré duirské oceli a vykonal zlověstný rituál oslavující Den, kdy přichází smrt nepřátel.

       

        „Neudělej nějakou blbost“ zatnul mu Persi silně prsty do ramene a samotému se mu do očí tlačily slzy. Suzanne měl rád a myslel si, že se k sobě s Jörenem hodí, ale hlavně nesnesl pohled na to, jak je jeho bratr zlomený. Neexistuje totiž horší pohled než na tvrdého chlapa, který je najednou v koncích. Jören ho setřásl a nasadil si helmu. Protáhl se přechodovou komorou a sedl si na GXRS.

 

        Zatímco restartoval systémy, jeho nohy objalo šedivé, lehce zeleně žhnoucí stojaté pole. Okamžitě startoval vstříc formaci ascendalských kosmických lodí.

 

        Zaměřil první a vystřelil z disruptoru. Zásah jí rozpáral od přídě po záď a hned v zápětí zmizela v epické explozi. Další lodi proti němu odpálily několik střel, ale Persi vyrazil za ním a jeho lasery si s nimi snadno poradily.

 

        Ascendalové se v panice snažili přejít na nadsvětelnou rychlost, ale nemohli udělat větší chybu, nic v Galaxii se nemohlo ve zrychlení rovnat s isarnskými loděmi. Jörenovi i Persimu stačilo se za Ascendaly zavěsit a pálit dle libosti.

 

        Během nabíjení disruptoru se Jören nezdržoval a mířil laserovými zbraněmi na systémy udržení životních podmínek a takto poškozené lodi ponechával svému smutnému osudu. Hodně lodí se tak dostalo na nadsvětelnou rychlost a poblíž Ascendalu automaticky zpomalilo s mrtvou posádkou.

 

        Pak znovu přišel ke slovu disruptor a lodě se rozpadaly v gargantuovských explozích. Žádná z dvě stě dvaceti ascendalských lodí neunikla, všechny posádky zahynuly.

 

        Jören se spolu s Persim vrátil na Mjölnir a zavolal veliteli spojenecké operace. Tím byl Brutal, což byl Toburan a jeho dávný přítel. Nyní ovšem neočekával, že by to něco znamenalo.

        „Zničil jsem ascendalskou formaci po té, co bylo vyhlášeno příměří a přijímám, výhradně já sám, za tento čin veškerou zodpovědnost. Pošli někoho, ať mě zatkne.“

        „Větší píčovinu jsem ještě neslyšel“ zabručel Brutal. „Jednak nevím, že by byl vůbec byl vyhlášenej nějakej bojovej stav a pak,“ potáhl ze své dýmky „raketa na tebe letěla až potom, co se vzdali, což se dá považovat za opětovné zahájení boje z jejich strany. Aspoň ti buzeranti dostali, co si zasloužili a už vědí že když chce někdo machrovat, měl by na to aspoň mít prostředky. Takže jestli nechceš, abych ti teď osobně přišel nakopat prdel, tak přestaneš plácat takový kraviny a nastartuješ ten svůj zázrak a přivezeš mi lesuriotskýho předsedu vlády. Je na nějaký lodi na tvojí straně a chci ho živýho nebo mrtvýho, rozumíš? Na Lesuriotu je převrat a zatím nevíme, jak to dopadne.“

        „Dostaneš ho“ procedil Jören mezi zuby „dostaneš ho po kouskách a všechny ty kousky ještě budou živý a budou řvát bolestí!“ Vzpoměl si, že v Japonsku se jedí olihně, jejichž kousky se na talíři ještě hýbají. Představil si takové kousky z předsedy vlády Lesuriotu. Pak se otočil k Persimu. „Oba subkompakty dovnitř, budeš mi dělat operátora.“